navigation iconNacházíte se: cerpadla-tepelna.org » Tepelná čerpadla princip
Tepelná čerpadla cena
Tepelná čerpadla princip
Partnerské weby

Skleněné zábradlí, dveře i obklady do kuchyně, to vše ve sklenářství Acera. Pružinové a taštičkové matrace za skvělé ceny. Výměna autoskel se provádí v Autosklo servis CZ. autopůjčovna dacia matrace za hubičku

Zavoláme Vám

Tepelná čerpadla princip

Tepelná čerpadla princip

30. 3. 2012, 11:38

Levný provoz, bezobslužný systém a šetrné k životnímu prostředí. Jedině tepelná čerpadla disponují všemi těmito vlastnostmi a navíc jsou spolehlivá a bezúdržbová. Tepelná čerpadla jsou ideální variantou topení pro rodinné domy.

Princip tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla patří mezi nejefektivnější způsob vytápění a jsou výhodná k ohřevu vody. V každém ročním období využívají teplo a zajistí výraznou úsporu spotřeby energie při vytápění a ohřevu vody. Tepelná čerpadla jsou také šetrná k životnímu prostředí. Tepelná čerpadla mají výrazně nižší náklady na údržbu než jiné způsoby vytápění. Tepelná čerpadla jsou úsporné topení.

Provozní náklady tepelných čerpadel

Provozní náklady tepelných čerpadel jsou bezkonkurenčně nejnižší. Mimo jiné tepelná čerpadla jsou nejspolehlivějším a nejbezpečnějším zdrojem tepla. Kvalitní tepelná čerpadla fungují plně automaticky a bezúdržbově s tichým chodem.

Tepelná čerpadla voda/voda úspory

Tepelné čerpadlo voda/voda potřebuje k svému provozu dostatečný zdroj kvalitní vody o teplotě + 7 °C. Tato voda nesmí být chemicky agresivní. Nesmí být také příliš tvrdá, aby se nezanesl výměník v tepelném čerpadle. Při dostatku kvalitní spodní vody se voda čerpá z vrtu. Zpět se vrací ochlazená do podloží druhým vrtem. Tepelná čerpadla voda/voda mají teoreticky nejlepší parametry a největší úsporu energie. Jsou však závislá na hydrogeologických podmínkách. Delší provoz nemusí být spolehlivý.

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Jistější investicí tepelných čerpadel je systém vzduch/voda. tepelná energie se odebírá ze vzduchu popřípadě ze země.

Tepelná čerpadla alternativní zdroje energie

Tepelná čerpadla se řadí mezi alternativní zdroje energie. Umožňují odnímat teplo z okolního prostředí. Tím je země, voda a vzduch. Teplo se převede na vyšší teplotní hladinu a následně účelně využije k vytápění a ohřevu vody. Tepelnými čerpadly je u nás vybaven každý desátý rodinný dům. Dá se říci, že tepelná čerpadla v našich klimatických podmínkách zaznamenávají vzestup a celkový boom. Investice do tepelných čerpadel je vyšší než u jiných systémů vytápění.
Zobrazení: 32330 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze